Stay Connected

UCBAC Chesapeake Championships
Thursday, 29 April 2010 22:26    PDF Print E-mail

Elkton and Harford Tech Come Away With Titles

 

 

VIDEO GALLERY

PHOTO GALLERY

 

 

 

 
Licensed to Chesapeake Division Champ. Meet
                                       Hy-Tek's Meet Manager 4/30/2010 11:11 PM
             2010 Chesapeake Divisional Championships - 4/29/2010              
                            North East High School                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Phillip, D'Nique             North East High          12.68Q  2
  2 Campbell, Evan               Fallston High            12.72Q  3
  2 Corbin, Marietta             Harford Tech Hig         12.72Q  1
  4 McCluskey, Jimmia            Aberdeen High            12.78Q  2
  5 Barnes, Ajah                 Elkton High              12.94Q  1
  6 Bond, Kiersten               Aberdeen High            13.03Q  3
  7 McKinney, Kellie          JR C. Milton Wright         13.08   3
  8 Daeschner, Colleen           Fallston High            13.18   2
  9 Stoner, Alex                 Elkton High              13.46   3
 10 Kraus, Abbie                 North East High          13.59   1
 11 Stokling, Raven              Harford Tech Hig         13.75   2
 12 Melton, Kori                 Fallston High            13.84   1
 13 Knoxx, Tae                   Harford Tech Hig         14.08   3
 14 Cook, Morgan              SO C. Milton Wright         14.09   1
 15 Jones, Jenny              JR C. Milton Wright         14.90   2
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Corbin, Marietta             Harford Tech Hig         12.38    10  
  2 Phillip, D'Nique             North East High          12.39     8  
  3 Campbell, Evan               Fallston High            12.56     6  
  4 McCluskey, Jimmia            Aberdeen High            12.65     4  
  5 Barnes, Ajah                 Elkton High              12.97     2  
  6 Bond, Kiersten               Aberdeen High            13.41     1  
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Phillip, D'Nique             North East High          26.06Q  1
  2 Campbell, Evan               Fallston High            26.11Q  2
  3 Corbin, Marietta             Harford Tech Hig         27.11Q  3
  4 McCluskey, Jimmia            Aberdeen High            26.74Q  1
  5 McKinney, Sara               Bel Air High             27.14Q  2
  6 Fragier, Val                 Elkton High              27.65Q  3
  7 Frailer, Megan             9 C. Milton Wright         27.62   2
  8 Melton, Kori                 Fallston High            28.28   1
  9 Burton, Geordan              Fallston High            28.72   3
 10 Stokling, Raven              Harford Tech Hig         29.09   1
 11 Kelly, Colleen               Bel Air High             29.36   3
 12 Roebuck, Kontessa            Elkton High              29.49   2
 13 Cook, Morgan              SO C. Milton Wright         30.02   1
 14 Neff, Bridget              9 C. Milton Wright         31.37   3
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Campbell, Evan               Fallston High            25.93    10  
  2 Corbin, Marietta             Harford Tech Hig         26.49     8  
  3 McCluskey, Jimmia            Aberdeen High            26.61     6  
  4 Phillip, D'Nique             North East High          27.37     4  
  5 McKinney, Sara               Bel Air High             27.71     2  
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harlee, Jess                 Fallston High          1:00.68   3   10  
  2 Stoner, Alex                 Elkton High            1:01.30   3    8  
  3 McKinney, Sara               Bel Air High           1:01.87   3    6  
  4 Fragier, Val                 Elkton High            1:03.14   3    4  
  5 Barnes, Ajah                 Elkton High            1:03.18   3    2  
  6 Miller, Samara               Aberdeen High          1:04.37   2    1  
  7 Nielson, Megan            11 C. Milton Wright       1:05.43   1
  8 Melton, Taylor               Harford Tech Hig       1:05.81   2
  9 Brown, Catherine          11 C. Milton Wright       1:06.21   2
 10 Stephens, Christian          Aberdeen High          1:06.24   1
 11 Walker, Marissa              Fallston High          1:07.18   3
 12 Mutanga, Jasmine             Bel Air High           1:07.66   1
 13 Campbell, Eryn               Harford Tech Hig       1:11.46   2
 14 Jones, Brianna               Harford Tech Hig       1:17.36   2
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harlee, Jess                 Fallston High          2:23.40    10  
  2 Stambaugh, Hannah            Bel Air High           2:26.90     8  
  3 Hora, Whitney             12 C. Milton Wright       2:30.20     6  
  4 Kiefer, Vera Jo              Bel Air High           2:34.40     4  
  5 Miller, Samara               Aberdeen High          2:35.40     2  
  6 Lanphear, Charlee         10 C. Milton Wright       2:36.60     1  
  7 Ames, Kaitlin                Harford Tech Hig       2:36.90  
  8 Walker, Marissa              Fallston High          2:38.30  
  9 Ide, Beth                    Elkton High            2:38.40  
 10 Doleschal, Katie             Harford Tech Hig       2:40.30  
 11 Mittelholzer, Allyson     12 C. Milton Wright       2:43.00  
 12 Lekites, Grace               Fallston High          2:45.00  
 13 Johnson, Jasmine             Harford Tech Hig       2:53.40  
 14 Bailey, Madeline             Elkton High            2:55.00  
 15 Stewart, Ayana               Aberdeen High          2:56.90  
 16 Ferrick, Megan               Elkton High            3:11.00  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cook, Holly                  Bel Air High           5:26.20    10  
  2 Hora, Whitney             12 C. Milton Wright       5:26.50     8  
  3 Lanphear, Charlee         10 C. Milton Wright       5:45.00     6  
  4 Ide, Beth                    Elkton High            5:49.00     4  
  5 Mittelholzer, Allyson     12 C. Milton Wright       5:56.00     2  
  6 Lekites, Grace               Fallston High          6:02.00     1  
  7 Gettier, Amanda              Harford Tech Hig       6:08.00  
  8 Hoban, Jamie                 Harford Tech Hig       6:23.00  
  9 Cole, Erin                   North East High        6:25.00  
 10 Bailey, Madeline             Elkton High            6:28.00  
 11 Ambrosich, Cate              Fallston High          6:36.00  
 12 Ferrick, Megan               Elkton High            6:37.00  

 


1:12.5/2:38.2/4:05.2/5:26.8


Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rafferty, Shannon         12 C. Milton Wright      11:49.00    10  
  2 Ellenby, Caitlin             Bel Air High          12:14.90     8  
  3 Berg, Teresa                 Bel Air High          12:16.80     6  
  4 Staab, Shea                  Fallston High         12:26.00     4  
  5 Gallagher, Erin           12 C. Milton Wright      12:33.00     2  
  6 Navin, Melissa               Bel Air High          12:35.00     1  
  7 Paduch, Kelly             12 C. Milton Wright      12:50.00  
  8 Ames, Kaitlin                Harford Tech Hig      13:08.00  
  9 Dugent, Alyssa               Fallston High         13:31.00  
 10 Richman, Sam                 Elkton High           15:43.00  
 11 Beers, Michelle              Elkton High           16:30.00  

1:19.6/2:47.9/4:17.4/5:48.7/7:21.3/8:52.0/10:23.3/11:50.2
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Diamond, Desirae             Harford Tech Hig         17.01Q  4
  2 Schulz, Brooke            SO C. Milton Wright         17.50Q  1
  2 Singleton, Cierra            Harford Tech Hig         17.50Q  3
  4 McKinney, Sara               Bel Air High             17.56Q  2
  5 Gaultney, Cecilla            Elkton High              18.53Q  3
  6 Bunce, Shelby             SO C. Milton Wright         18.65Q  2
  7 Christakis, Jessica          Bel Air High             18.81Q  4
  8 Levykina, Marianna           Elkton High              19.36Q  1
  9 Foye, Desiree                Elkton High              19.18   2
 10 Guadagno, Michelle           Fallston High            19.24   4
 11 Gereli, Ashley            SO C. Milton Wright         19.99   3
 12 Pilar, Casey                 Harford Tech Hig         20.80   1
 13 Thompson, Katie              North East High          22.05   1
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Diamond, Desirae             Harford Tech Hig         16.21   1   10  
  2 Singleton, Cierra            Harford Tech Hig         16.50   1    8  
  3 McKinney, Sara               Bel Air High             17.74   1    6  
  4 Christakis, Jessica          Bel Air High             18.36   2    4  
  5 Levykina, Marianna           Elkton High              18.75   2    2  
  6 Bunce, Shelby             SO C. Milton Wright         20.68   2    1  
  7 Schulz, Brooke            SO C. Milton Wright         21.62   1
  8 Gaultney, Cecilla            Elkton High              22.06   2
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Schulz, Brooke            SO C. Milton Wright         48.65   3   10  
  2 Watson, Kayla                Harford Tech Hig         50.30   3    8  
  3 Kalwa, Alexandra             Harford Tech Hig         51.46   2    6  
  4 Christakis, Jessica          Bel Air High             52.77   2    4  
  5 Singleton, Cierra            Harford Tech Hig         52.96   3    2  
  6 Lahatie, Katie               Fallston High            53.02   2    1  
  7 Levykina, Marianna           Elkton High              53.97   2
  8 Bunce, Shelby             SO C. Milton Wright         55.18   3
  9 Foye, Desiree                Elkton High              55.46   1
 10 Gaultney, Cecilla            Elkton High              55.68   1
 11 Ambrosich, Cate              Fallston High          1:03.31   1
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harford Tech High  'A'                                50.76   2   10  
  2 Fallston High  'A'                                    51.72   2    8  
  3 North East High  'A'                                  52.25   2    6  
  4 Aberdeen High  'A'                                    52.28   2    4  
  5 C. Milton Wright  'A'                                 52.88   1    2  
  6 Elkton High  'A'                                      52.91   1    1  
  7 Bel Air High  'A'                                     55.79   1
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harford Tech High  'A'                              1:49.27   2   10  
  2 North East High  'A'                                1:52.96   2    8  
  3 Fallston High  'A'                                  1:53.32   1    6  
  4 Elkton High  'A'                                    1:55.68   2    4  
  5 C. Milton Wright  'A'                               1:56.94   1    2  
  6 Bel Air High  'A'                                   1:59.00   1    1  
 -- Aberdeen High  'A'                                       DQ   2
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Elkton High  'A'                                    4:17.49    10  
  2 Bel Air High  'A'                                   4:19.34     8  
  3 Aberdeen High  'A'                                  4:25.28     6  
  4 C. Milton Wright  'A'                               4:25.75     4  
  5 Harford Tech High  'A'                              4:28.12     2  
  6 Fallston High  'A'                                  4:30.38     1  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bel Air High  'A'                                  10:10.00    10  
  2 Fallston High  'A'                                 10:46.00     8  
  3 C. Milton Wright  'A'                              11:00.00     6  
  4 Harford Tech High  'A'                             11:27.00     4  
  5 Elkton High  'A'                                   13:31.00     2  

Bel Air        2:30.8/2:36.5/2:29.2/2:32.5    10:09.1
Fallston    2:28.9/2:52.0/2:40.1/2:44.6    10:45.7
CM Wright    2:37.3/2:52.4/2:45.9/2:44.3    10:59.6
Harford Tech    2:52.6/2:41.6/3:01.0/2:51.5    11:26.0

 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Evan               Fallston High          5-02.00     9  
  1 Roebuck, Kontessa            Elkton High            5-02.00     9  
  3 Campbell, Eryn               Harford Tech Hig       4-06.00     6  
  4 Cassilly, Julia              Bel Air High           4-04.00     3  
  4 Lingham, Morgan              Harford Tech Hig       4-04.00     3  
  6 Hicks, Tiffany               Elkton High            4-02.00     1  
  7 Whitt, Stephanie             North East High        4-00.00  
  7 Doggett, Julia            FR C. Milton Wright       4-00.00  
 -- Knoxx, Tae                   Harford Tech Hig            NH  
 -- Bishop, Taylor            JR C. Milton Wright            NH  
 -- Hayden, LaKeia               Aberdeen High               NH  
 -- Neff, Bridget              9 C. Milton Wright            NH  
 -- Reese, Nyah                  Aberdeen High               NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bertrand, Tori               North East High        9-06.00    10  
  2 Gudenzi, Rachel           JR C. Milton Wright       7-00.00     8  
  3 Cooper, Jess                 Fallston High         J7-00.00     6  
  4 Gott, Ashley              SR C. Milton Wright       6-06.00     4  
  5 Kalwa, Roxanne               Harford Tech Hig      J6-06.00     1.5
  5 Kammerer, Kathy           FR C. Milton Wright      J6-06.00     1.5
  7 Lotz, Claire                 Fallston High         J6-06.00  
 -- Logan, Dericka               Harford Tech Hig            NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bond, Kiersten               Aberdeen High         16-10.00    10  
  2 Diamond, Desirae             Harford Tech Hig      16-04.50     8  
  3 Kalwa, Alexandra             Harford Tech Hig      15-08.00     6  
  4 McKinney, Kellie          JR C. Milton Wright      15-02.75     4  
  5 Stewart, Symone              Elkton High           13-09.50     2  
  6 Feliciano, Alicia         SR C. Milton Wright      13-09.00     1  
  7 Lahatie, Katie               Fallston High         13-08.50  
  8 Famini, Shannon              Harford Tech Hig      12-11.50  
  9 Brown, Catherine          11 C. Milton Wright      12-10.50  
  9 Cassilly, Julia              Bel Air High          12-10.50  
 11 Ciulla, Rachelle             Bel Air High          12-05.25  
 12 Reese, Nyah                  Aberdeen High         12-03.25  
 13 Jones, Chanelle              North East High       11-10.00  
 14 Yaiser, Kat                  Elkton High           11-06.50  
 15 Thompson, Katie              North East High       11-05.75  
 16 Durham, Adriana              North East High       11-04.50  
 17 Muzzy, Mary Ellen            Elkton High           10-03.00  
 -- Alsol, Dana-Lei              Aberdeen High             FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Diamond, Desirae             Harford Tech Hig      33-07.00    10  
  2 Kalwa, Alexandra             Harford Tech Hig      31-04.25     8  
  3 Schulz, Brooke            SO C. Milton Wright      30-05.00     6  
  4 Reese, Nyah                  Aberdeen High         29-07.00     4  
  5 Lingham, Morgan              Harford Tech Hig      29-06.50     2  
  6 Lahatie, Katie               Fallston High         29-03.00     1  
  7 Hicks, Tiffany               Elkton High           28-09.75  
  8 Brown, Catherine          11 C. Milton Wright      27-06.00  
  9 Ciulla, Rachelle             Bel Air High          26-09.00  
 10 Daeschner, Colleen           Fallston High         26-03.00  
 11 Sikora, Jillian           JR C. Milton Wright      26-00.50  
 12 Jones, Chanelle              North East High       25-09.00  
 13 Yaiser, Kat                  Elkton High           25-01.00  
 14 Kelly, Colleen               Bel Air High          24-07.00  
 15 Muzzy, Mary Ellen            Elkton High           23-06.50  
 -- Alleyne, Nia                 Aberdeen High             FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bradford, Shawnta            Aberdeen High         34-00.50    10  
  2 Lopez, Rosaury               Aberdeen High         31-03.00     8  
  3 McGraw, Emily                Fallston High         29-03.00     6  
  4 Famini, Shannon              Harford Tech Hig      29-01.50     4  
  5 Porter, Donisha              Aberdeen High         28-09.75     2  
  6 Lozzi, Brittany              Harford Tech Hig      27-07.50     1  
  7 Coley, Erica                 Harford Tech Hig      27-02.25  
  8 Feliciano, Alicia         SR C. Milton Wright      25-08.25  
  9 Daley, Kendall               Bel Air High          25-06.25  
 10 Colopietro, Jaclyn        JR C. Milton Wright      25-00.00  
 11 Beers, McKenzie              Bel Air High          24-02.25  
 12 Sakamoto, Rachel          SR C. Milton Wright      23-08.25  
 13 Holden, Stacey               Bel Air High          23-02.75  
 14 Walters, Caitlyn             North East High       22-05.50  
 15 Helsel, Virginia             North East High       22-04.50  
 16 Davi, Khira                  Elkton High           14-04.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Core, Celena                 Aberdeen High            95-10    10  
  2 Sakamoto, Rachel          SR C. Milton Wright         95-02     8  
  3 Lopez, Rosaury               Aberdeen High            93-03     6  
  4 Coley, Erica                 Harford Tech Hig         91-04     4  
  5 Hayden, LaKeia               Aberdeen High            85-01     2  
  6 McGraw, Emily                Fallston High            82-00     1  
  7 Walters, Caitlyn             North East High          75-03  
  8 Famini, Shannon              Harford Tech Hig         74-05  
  9 Parsons, Jenn                North East High          74-01  
 10 Kraus, Abbie                 North East High          71-04  
 11 Daley, Kendall               Bel Air High             68-03  
 12 Weeks, Beverly               Harford Tech Hig         66-00  
 13 Colopietro, Jaclyn        JR C. Milton Wright         59-06  
 14 Beers, McKenzie              Bel Air High             59-00  
 15 Vassalotti, Andrea        JR C. Milton Wright         57-05  
 16 Holden, Stacey               Bel Air High             53-11  
 17 Davi, Khira                  Elkton High              40-10  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Evans, Jordan                Elkton High              11.24Q  3
  2 Kelly, Michael               Aberdeen High            11.38Q  2
  3 Cheatham, Chavez             Aberdeen High            11.50Q  1
  4 Robinson, Samson             Harford Tech Hig         11.38Q  3
  5 Love, Alex                   Bel Air High             11.46Q  2
  6 Adams, Mike                  Bel Air High             11.62Q  1
  7 Moore, Devon              JR C. Milton Wright         11.42   3
  8 Smith, Ricky                 Fallston High            11.52   3
  9 Byard, Darius                Elkton High              11.56   2
 10 Turner, Brandon              Elkton High              11.69   1
 11 Bonsall, Austin              Aberdeen High            11.72   3
 12 Hammond, Evan                Harford Tech Hig         11.76   2
 13 Hilber, Dylan             JR C. Milton Wright         12.52   1
 14 Frailer, Lee              10 C. Milton Wright         12.76   2
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Cheatham, Chavez             Aberdeen High            10.97    10  
  2 Kelly, Michael               Aberdeen High            10.98     8  
  3 Evans, Jordan                Elkton High              11.18     6  
  4 Love, Alex                   Bel Air High             11.56     4  
  5 Robinson, Samson             Harford Tech Hig         11.72     2  
  6 Adams, Mike                  Bel Air High             11.78     1  
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cheatham, Chavez             Aberdeen High            22.90Q  1
  2 Byard, Darius                Elkton High              22.93Q  2
  3 Evans, Jordan                Elkton High              23.11Q  3
  4 Grant, William            SR C. Milton Wright         23.15Q  3
  5 Love, Alex                   Bel Air High             23.28Q  1
  6 Moore, Devon              JR C. Milton Wright         23.46Q  2
  6 German, Mike                 Fallston High            23.46Q  2
  8 Smith, Ricky                 Fallston High            23.46   3
  9 Adams, Mike                  Bel Air High             23.49   3
 10 Hammond, Evan                Harford Tech Hig         23.59   3
 10 Carter, Kenyatta             Elkton High              23.59   1
 12 Robinson, Samson             Harford Tech Hig         23.60   1
 13 Jones, Dan                JR C. Milton Wright         23.65   1
 14 Cruz, Damien                 Aberdeen High            23.74   2
 15 Bonsall, Austin              Aberdeen High            24.84   3
 -- Behnke, n                    North East High             DQ   2
 -- Smothers, Isaiah             Harford Tech Hig            DQ   2
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Cheatham, Chavez             Aberdeen High            22.78   1   10  
  2 Evans, Jordan                Elkton High              22.87   1    8  
  3 Grant, William            SR C. Milton Wright         23.31   1    6  
  4 Love, Alex                   Bel Air High             23.37   2    4  
  5 German, Mike                 Fallston High            23.41   2    2  
  6 Byard, Darius                Elkton High              23.65   1    1  
  7 Moore, Devon              JR C. Milton Wright         23.74   2
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cruz, Damien                 Aberdeen High            51.47   4   10  
  2 Yapps, Bryce                 Fallston High            52.55   3    8  
  3 Carter, Kenyatta             Elkton High              53.00   4    6  
  4 Johnston, Joey               Elkton High              53.14   4    4  
  5 Montgomery, Andrew           Aberdeen High            53.18   3    2  
  6 Msackyi, Siare               Elkton High              53.46   3    1  
  7 Jones, Dan                JR C. Milton Wright         53.54   4
  8 Porell, Ryan                 Harford Tech Hig         54.21   4
  9 Garziano, Tony               Fallston High            54.28   2
 10 Jones, Jason              SO C. Milton Wright         54.87   3
 11 Hand, Herb                   Bel Air High             55.15   2
 12 Smothers, Isaiah             Harford Tech Hig         55.76   3
 13 Gills, Isaiah                Harford Tech Hig         56.19   2
 14 Hannon, n                    North East High          56.40   2
 15 Swam, Rob                    Bel Air High             56.60   2
 16 Hall, Ean                    Fallston High            57.33   3
 17 Howard, Deon                 Aberdeen High            58.46   1
 18 Mayforth, Ben                Bel Air High           1:42.31   1
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Arbuckle, Luke               Elkton High            2:05.11    10  
  2 Roach, Donnie                Elkton High            2:08.00     8  
  3 Colopietro, Dan           12 C. Milton Wright       2:08.37     6  
  4 Cross, Steve                 Bel Air High           2:08.66     4  
  5 Smith, Brandon               Bel Air High           2:09.15     2  
  6 Butler, Ben                  Harford Tech Hig       2:09.53     1  
  7 Carter, Joel                 Aberdeen High          2:09.81  
  8 Hepler, n                    North East High        2:10.80  
  9 Palmer, Jeremy            SR C. Milton Wright       2:11.10  
 10 Msackyi, Siare               Elkton High            2:12.62  
 11 Wagner, Mark                 Fallston High          2:13.80  
 12 Burke, Luke               SR C. Milton Wright       2:15.90  
 13 Hash, Ambrose                Harford Tech Hig       2:17.90  
 14 Ascenzi, Roberto             Bel Air High           2:18.46  
 15 Mabon, Jermaine              Aberdeen High          2:22.60  
 16 Montgomery, Andrew           Aberdeen High          2:29.53  
 17 Welsh, n                     North East High        2:34.15  
 18 O'Neill, John                Fallston High          2:48.09  
 19 Mayforth, Ben                Bel Air High          x3:49.00  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Arbuckle, Luke               Elkton High            4:31.00    10  
  2 Dorsman, Theo                Elkton High            4:38.00     8  
  3 Colopietro, Dan           12 C. Milton Wright       4:40.00     6  
  4 Muse, Tyler                  Bel Air High           4:44.00     4  
  5 Brandonisio, Jon             Harford Tech Hig       4:46.00     2  
  6 Cook, Nick                   Bel Air High           4:48.00     1  
  7 Martin, Zach                 Fallston High          4:51.00  
  8 Palmer, Jeremy            SR C. Milton Wright       4:53.00  
  9 Burke, Luke               SR C. Milton Wright       4:56.00  
 10 Roach, Donnie                Elkton High            5:05.00  
 11 Tretton, Zach                Bel Air High           5:08.00  
 12 Henderson, n                 North East High        5:14.00  
 13 Williams, Eric               Aberdeen High          5:25.00  
 14 Mabon, Jermaine              Aberdeen High          5:28.00  
 15 Masterson, Justin            Fallston High          5:34.00  
 16 Wilkes, Sedgie               Harford Tech Hig       6:09.00  
 16 Lewis, n                     North East High        6:09.00  
 18 Mayforth, Ben                Bel Air High          x8:10.00  


Heat 1    1:11.6/2:31.3/3:53.8/5:07.8
Heat 2    1:02.4/2:09.2/3:18.9/4:31.1


Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Arbuckle, Luke               Elkton High           10:16.00    10  
  2 Longenecker, Ian          12 C. Milton Wright      10:26.00     8  
  3 Dorsman, Theo                Elkton High           10:34.00     6  
  4 Smith, Matt               12 C. Milton Wright      10:37.00     4  
  5 Muse, Tyler                  Bel Air High          10:38.00     2  
  6 Brandonisio, Jon             Harford Tech Hig      10:39.00     1  
  7 Longenecker, Zach         SR C. Milton Wright      10:54.00  
  8 Johnson, Chris               Fallston High         11:07.00  
  9 Sampayo, Joey                Bel Air High          11:19.00  
 10 Lee, Alex                    Elkton High           11:42.00  
 11 Wilson, Maurice              Aberdeen High         11:44.00  
 12 Packard, Alex                Aberdeen High         12:16.00  
 13 Valcarenghi, Brian           Aberdeen High         12:40.00  


1:14.5/2:32.2/3:47.3/5:01.4/6:16.4/7:34.9/8:54.7/10:16.7


Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 German, Mike                 Fallston High            15.62Q  3
  2 Hunton, Chris             12 C. Milton Wright         16.96Q  1
  3 Thomas, Idris             SO C. Milton Wright         17.28Q  2
  4 Stewart, Marquis             Elkton High              17.20Q  1
  5 Cloonan, Kyle             SR C. Milton Wright         17.75Q  3
  6 Wojociechowski, Matt         Bel Air High             18.71Q  2
  7 Mankeporia, Dev              Elkton High              18.12q  3
  8 Hudgins, J                   North East High          18.50q  1
  9 Joyner, Andre                Harford Tech Hig         19.14   1
 10 Green, Eric                  Elkton High              19.34   2
 11 Bond, n                      North East High          19.96   2
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 German, Mike                 Fallston High            15.52   1   10  
  2 Hunton, Chris             12 C. Milton Wright         16.84   1    8  
  3 Thomas, Idris             SO C. Milton Wright         17.24   1    6  
  4 Stewart, Marquis             Elkton High              17.28   1    4  
  5 Mankeporia, Dev              Elkton High              17.87   2    2  
  6 Cloonan, Kyle             SR C. Milton Wright         18.05   2    1  
  7 Hudgins, J                   North East High          18.50   2
  8 Wojociechowski, Matt         Bel Air High             18.66   2
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 German, Mike                 Fallston High            43.14   4   10  
  2 Hoerr, Zach               JR C. Milton Wright         44.20   4    8  
  3 Green, Eric                  Elkton High              45.18   3    6  
  4 Thomas, Idris             SO C. Milton Wright         45.24   4    4  
  5 Joyner, Andre                Harford Tech Hig         45.75   3    2  
  6 Cloonan, Kyle             SR C. Milton Wright         45.99   4    1  
  7 Goslee, Keyon                Elkton High              46.24   3
  8 Henson, Steve                Bel Air High             46.91   2
  9 Hudgins, J                   North East High          47.53   2
 10 Mankeporia, Dev              Elkton High              47.63   3
 11 Richard, JT                  Fallston High            48.66   1
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Aberdeen High  'A'                                    44.31   2   10  
  2 Elkton High  'A'                                      44.47   2    8  
  3 Harford Tech High  'A'                                45.52   1    6  
  4 C. Milton Wright  'A'                                 45.57   2    4  
  5 Fallston High  'A'                                    46.00   2    2  
  6 North East High  'A'                                  46.40   1    1  
  7 Bel Air High  'A'                                     47.43   1
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harford Tech High  'A'                              1:34.46   1   10  
  2 Elkton High  'A'                                    1:37.84   2    8  
  3 Bel Air High  'A'                                   1:38.52   2    6  
  4 C. Milton Wright  'A'                               1:41.18   2    4  
  5 North East High  'A'                                1:48.36   1    2  
  6 Fallston High  'A'                                  1:53.93   1    1  
 -- Aberdeen High  'A'                                       DQ   2
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Elkton High  'A'                                    3:32.90   2   10  
  2 C. Milton Wright  'A'                               3:39.70   2    8  
  3 Bel Air High  'A'                                   3:44.40   1    6  
  4 Aberdeen High  'A'                                  3:44.70   2    4  
  5 Fallston High  'A'                                  3:46.50   1    2  
  6 Harford Tech High  'A'                              3:47.20   2    1  
  7 North East High  'A'                                3:51.81   1
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bel Air High  'A'                                   8:31.00    10  
  2 Elkton High  'A'                                    8:45.00     8  
  3 Aberdeen High  'A'                                  8:57.00     6  
  4 North East High  'A'                                9:10.00     4  
  5 C. Milton Wright  'A'                               9:18.00     2  
  6 Harford Tech High  'A'                              9:31.00     1  
  7 Fallston High  'A'                                  9:33.00  


Bel Air        2:05.0/2:12.4/2:06.7/2:07.1    8:31.3
Harford Tech    2:08.1/2:21.0/2:36.4/2:25.6    9:31.2
Aberdeen    2:10.8/2:20.9/2:12.3/2:13.1    8:56.9
Elkton        2:11.9/2:12.7/2:09.7/2:10.8    8:45.0


Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marshall, Kevin              Elkton High            6-02.00    10  
  2 Carpentar, Christain         Aberdeen High          5-10.00     8  
  3 Behnke, n                    North East High        5-08.00     6  
  4 Mitchell, Scott              Elkton High            5-06.00     4  
  5 Farley, Aaron                Bel Air High          J5-06.00     2  
  6 Hunton, Chris             12 C. Milton Wright       5-04.00     0.5
  6 Brown, Corey                 Harford Tech Hig       5-04.00     0.5
  8 Thomas, Idris             SO C. Milton Wright      J5-04.00  
  9 Green, Eric                  Elkton High            5-02.00  
 10 Gills, Isaiah                Harford Tech Hig      J5-02.00  
 10 Smith, Jordan             12 C. Milton Wright      J5-02.00  
 12 Carnesi, Nick                Fallston High          5-00.00  
 12 Hall, Ean                    Fallston High          5-00.00  
 -- Harris, Maurice              Aberdeen High               NH  
 -- Kuessner, Josh               Fallston High               NH  
 -- Payton, Travarus             Aberdeen High               NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Clark, n                     North East High       12-00.00    10  
  2 Galeone, Isaac               Fallston High         10-06.00     8  
  3 Hyde, Stephen                Fallston High         10-00.00     6  
  4 Fox, JT                      C. Milton Wright       9-06.00     4  
  5 Murphy, Kyle                 C. Milton Wright      J9-06.00     2  
  6 Sparr, Dexter             11 C. Milton Wright       8-06.00     1  
  7 Goodyear, n                  North East High        7-06.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Byard, Darius                Elkton High           20-08.75    10  
  2 Carpentar, Christain         Aberdeen High         20-08.00     8  
  3 Marshall, Kevin              Elkton High           20-01.00     6  
  4 Brown, Corey                 Harford Tech Hig      19-10.50     4  
  5 Kelly, Michael               Aberdeen High         18-10.00     2  
  6 Mitchell, Scott              Elkton High           18-07.50     1  
  7 Behnke, n                    North East High       18-01.00  
  8 Grant, William            SR C. Milton Wright      17-09.25  
  9 Herold, Steven               C. Milton Wright      17-08.75  
 10 Hunton, Chris             12 C. Milton Wright      16-09.25  
 11 McKinney, Austin             Bel Air High          16-06.00  
 11 Yapps, Bryce                 Fallston High         16-06.00  
 13 Squirrell, Kennard           Aberdeen High         15-08.00  
 14 Burnett, Jeremy              Fallston High         15-07.00  
 15 Carnesi, Nick                Fallston High         15-06.75  
 16 Dydynski, n                  North East High       14-06.00  
 -- Powell, Johnny               Harford Tech Hig          FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marshall, Kevin              Elkton High           44-02.00    10  
  2 Byard, Darius                Elkton High           41-01.50     8  
  3 Carpentar, Christain         Aberdeen High         38-02.50     6  
  4 Herold, Steven               C. Milton Wright      38-02.25     4  
  5 Dydynski, n                  North East High       36-10.00     2  
  6 McKinney, Austin             Bel Air High          36-06.50     1  
  7 Mitchell, Scott              Elkton High           36-01.75  
  8 Gills, Isaiah                Harford Tech Hig      35-11.00  
  9 Yapps, Bryce                 Fallston High         35-03.50  
 10 Carnesi, Nick                Fallston High         34-11.00  
 11 Squirrell, Kennard           Aberdeen High         33-01.00  
 12 Velez-Lara, Shaduan          Aberdeen High         32-04.00  
 13 Burnett, Jeremy              Fallston High         31-01.00  
 14 Sparr, Dexter             11 C. Milton Wright      31-00.50  
 15 Joyner, Andre                Harford Tech Hig      29-10.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Buckland, n                  North East High       44-07.25    10  
  2 Cline, John                  North East High       41-11.50     8  
  3 Milich, Tim               12 C. Milton Wright      40-11.75     6  
  4 Keller, Pat                  Bel Air High          38-07.50     4  
  5 Tabron, Tyrell               Bel Air High          38-01.00     2  
  6 Lewis, Eddie              SR C. Milton Wright      35-11.50     1  
  7 Bolling, Chris            12 C. Milton Wright      34-11.50  
  8 Simpson, Shane               Elkton High           34-07.75  
  9 Serdenes, Ryan               Bel Air High          33-10.50  
 10 Zeiler, TJ                   Harford Tech Hig      33-10.25  
 11 Powell, Johnny               Harford Tech Hig      33-09.00  
 12 Kuilan, n                    North East High       33-02.00  
 13 Scowden, Greg                Harford Tech Hig      33-01.75  
 14 Markopoulis, Andrew          Fallston High         32-04.50  
 15 Gutkoska, Griffin            Aberdeen High         29-08.50  
 16 Dada, Patrick                Elkton High           28-10.25  
 17 Cox, Jared                   Fallston High         28-05.25  
 18 Elbanna, Mario               Elkton High           25-09.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cline, John                  North East High         145-10    10  
  2 Buckland, n                  North East High         136-09     8  
  3 Bolling, Chris            12 C. Milton Wright        117-04     6  
  4 Milich, Tim               12 C. Milton Wright        105-00     4  
  5 Lewis, Eddie              SR C. Milton Wright        103-00     2  
  6 Serdenes, Ryan               Bel Air High            102-05     1  
  7 Simpson, Shane               Elkton High              96-01  
  7 Keller, Pat                  Bel Air High             96-01  
  9 Oswalt, n                    North East High          95-06  
 10 Dada, Patrick                Elkton High              92-07  
 11 Tabron, Tyrell               Bel Air High             84-00  
 12 Scowden, Greg                Harford Tech Hig         80-06  
 13 Powell, Johnny               Harford Tech Hig         80-05  
 14 Daeshner, Eric               Fallston High            73-06  
 15 Markopoulis, Andrew          Fallston High            66-03  
 16 Gutkoska, Griffin            Aberdeen High            66-02  
 17 Zeiler, TJ                   Harford Tech Hig         65-05  
 18 Clark, Sean                  Elkton High              65-01  
 19 Pellatrio, Chris             Fallston High            59-02  
 20 Mayforth, Ben                Bel Air High            x21-04  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Harford Tech High          131.50     2) C. Milton Wright           92.50
    3) Fallston High               88        4) Bel Air High               81   
    5) Aberdeen High               76        6) Elkton High                51   
    7) North East High             36                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Elkton High                173        2) C. Milton Wright          106.50
    3) Aberdeen High               84        4) North East High            61   
    5) Bel Air High                54        6) Fallston High              49   
    7) Harford Tech High           30.50                                        

Last Updated ( Sunday, 06 March 2011 18:37 )