Stay Connected

04/28/10 Huntingtown, Westlake, McDonogh
Saturday, 01 May 2010 04:36    PDF Print E-mail
Licensed to Huntingtown High School                       HY-TEK's Meet Manager
                  Huntingtown-McDonough-Westlake - 4/27/2010                   
                             SMAC Conference Meet                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Roxana Rodriguez Donato   SR Huntingtown           14-06.00    5   
  2 Linsey Aley               JR Huntingtown           14-03.50    3   
  3 Tiffany Bell              12 Westlake              14-03.00    2   
  4 Payton Muse               FR Huntingtown           14-02.00    1   
  5 Sierra Rogers             SR McDonough            J14-02.00  
  6 Jhanell Hutchinson        FR McDonough             13-06.00  
  7 Jaleesa Greenley          12 Westlake              11-11.00  
  8 Ji Yung Wakaria           JR McDonough             10-11.00  
  9 Tatiyana Brightwell       11 Westlake              10-03.00  
 -- Shanice Goree             12 Westlake                    ND  
 
Event 2  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andre Carter              SR Huntingtown           19-07.00    5   
  2 Aaron Jenkins             SR Huntingtown           19-02.00    3   
  3 Kevin Gray                SR Huntingtown           19-00.00    2   
  4 Hassaun Brightwell        12 Westlake              18-03.00    1   
  5 Julian Blair              12 Westlake              18-02.00  
  6 Demetris Hazly-Ward       10 Westlake              17-09.00  
  7 John Clingan              JR McDonough             16-10.00  
  8 Arlton Crawford           FR McDonough             16-09.00  
  9 Aquil Michaux             JR McDonough             16-06.50  
 10 Eric Coleman              JR McDonough             16-04.00  
 11 Quajae Jones              FR Huntingtown           15-05.00  
 12 Anthony Holton            10 Westlake              14-11.00  
 13 Djay Johnson              SO Huntingtown           14-06.00  
 14 Chauncey Beatty           FR McDonough             13-11.00  
 
Event 3  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sierra Rogers             SR McDonough             32-11.00    5   
  2 Roxana Rodriguez Donato   SR Huntingtown           31-06.50    3   
  3 Payton Muse               FR Huntingtown           29-10.00    2   
  4 Ellie Frazier             JR Huntingtown           29-09.00    1   
 
Event 4  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Gray                SR Huntingtown           40-09.50    5   
  2 Derrick Joseph            SR McDonough             39-11.00    3   
  3 Demetris Hazly-Ward       10 Westlake              39-03.50    2   
  4 John Clingan              JR McDonough             36-10.00    1   
  5 Hassaun Brightwell        12 Westlake              36-06.50  
  6 Quante Brown              SR Huntingtown           35-08.50  
  7 Floyd Jefferson           SR Huntingtown           34-10.00  
  8 Arlton Crawford           FR McDonough             34-05.50  
  9 Aquil Michaux             JR McDonough             32-01.00  
 -- Antonio Hale              11 Westlake                    ND  
 
Event 5  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jhanell Hutchinson        FR McDonough              5-00.00    5   
  2 Ebony Holloway            SR Huntingtown            4-10.00    3   
  3 Diarra Butler             SO Huntingtown            4-08.00    2   
 
Event 6  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Gray                SR Huntingtown            5-10.00    5   
  2 Aquil Michaux             JR McDonough              5-06.00    3   
  3 Quante Brown              SR Huntingtown           J5-06.00    2   
  4 Leon Etherly              11 Westlake              J5-06.00    1   
  5 Floyd Jefferson           SR Huntingtown            5-04.00  
  6 Todd Gleaton              11 Westlake               5-02.00  
  6 Eric Coleman              JR McDonough              5-02.00  
  8 Brian Bishop              SR McDonough             J5-02.00  
 -- James Linton              11 Westlake                    NH  
 
Event 7  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shelby Taylor             SO Huntingtown           33-05.00    5   
  2 Cara Smallwood            SR Huntingtown           30-00.00    3   
  3 Denecia Sanders              Westlake              29-06.00    2   
  4 Yetunde Amolegbe          SR McDonough            J29-06.00    1   
  5 Alexis Dailey             FR Huntingtown           27-01.50  
  6 Tyler Smith               SO McDonough             24-08.50  
  7 Rachelle Booker           12 Westlake              23-09.00  
  8 Kierra Butler             FR Huntingtown           22-08.00  
  9 Melina Goode              JR McDonough             21-11.50  
 10 Jennifer Pawlowski        FR Huntingtown           21-07.50  
 11 Marissa Cirillo           JR Huntingtown           18-05.50  
 
Event 8  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eddie Shields             SR Huntingtown           41-09.00    5   
  2 Malik Affortu             11 Westlake              35-10.00    3   
  3 Tevin Dean                JR Huntingtown           35-04.00    2   
  4 Connor Muilenburg         SR Huntingtown           34-11.00    1   
  5 Dimitri Hill              10 Westlake              34-04.00  
  6 Robbie Meadows            SO Huntingtown           34-01.00  
  7 Cardel Louis-Jacques      JR McDonough             32-11.00  
  8 Nick Ginacolli            SR Huntingtown           32-09.00  
  9 Erwin Jones               FR Huntingtown           32-05.00  
 10 Jason Paluda              FR Huntingtown           31-00.00  
 11 Damian Hicks              SR McDonough             29-10.50  
 12 Travis Pope               JR Huntingtown           29-10.00  
 13 Juwan Campbell            FR McDonough             29-06.00  
 14 Jose Munoz                   McDonough             25-02.50  
 
Event 9  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shelby Taylor             SO Huntingtown              87-06    5   
  2 Tyler Smith               SO McDonough                85-04    3   
  3 Yetunde Amolegbe          SR McDonough             77-05.50    2   
  4 Rachelle Booker           12 Westlake                 71-05    1   
  5 Alexis Dailey             FR Huntingtown           68-11.50  
  6 Cara Smallwood            SR Huntingtown              58-10  
  7 Jennifer Pawlowski        FR Huntingtown           57-08.50  
  8 Kierra Butler             FR Huntingtown              53-10  
  9 Melina Goode              JR McDonough                49-04  
 10 Marissa Cirillo           JR Huntingtown              43-03  
 11 Erin Blaine               09 Westlake              34-10.50  
 
Event 10  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Ginacolli            SR Huntingtown          105-08.50    5   
  2 Robbie Meadows            SO Huntingtown             100-05    3   
  3 Connor Muilenburg         SR Huntingtown              99-09    2   
  4 Eddie Shields             SR Huntingtown              98-02    1   
  5 Cardel Louis-Jacques      JR McDonough             97-10.50  
  6 Travis Pope               JR Huntingtown              88-04  
  7 Juwan Campbell            FR McDonough                84-08  
  8 Erwin Jones               FR Huntingtown              71-04  
  9 Damian Hicks              SR McDonough                65-02  
 10 Jose Munoz                   McDonough                51-09  
 -- Jason Paluda              FR Huntingtown                 ND  
 
Event 11  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Huntingtown  'A'                                   11:01.3h    5   
  2 McDonough  'A'                                     11:33.5h    3   
 
Event 12  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Huntingtown  'A'                                    8:56.5h    5   
  2 McDonough  'A'                                      9:16.1h    3   
 
Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roxana Rodriguez Donato   SR Huntingtown              16.8h   1   5   
  2 Ellie Frazier             JR Huntingtown              17.8h   1   3   
  3 Sierra Rogers             SR McDonough                18.1h   1   2   
  4 Ji Yung Wakaria           JR McDonough                18.7h   1   1   
  5 Coertney Scoggin          SO Huntingtown              18.8h   2
  6 Taylor Fallin             SO Huntingtown              19.4h   2
  7 Diane Francisco           10 Westlake                 20.3h   1
  8 Tatiyana Brightwell       11 Westlake                 21.5h   1
  9 Emily Wilson              FR Huntingtown              22.4h   2
 10 Tani Lloyd                FR Huntingtown              25.6h   2
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aaron Jenkins             SR Huntingtown              15.6h    5   
  2 Eric Coleman              JR McDonough                18.0h    3   
  3 Quajae Jones              FR Huntingtown              18.3h    2   
  4 Jordan Barton             SO Huntingtown              18.6h    1   
  5 Cameron Wilson            SO Huntingtown              21.9h  
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mercedes Jackson          JR Huntingtown              12.4h   1   5   
  2 DaQuanya Byrd-West        11 Westlake                 12.6h   1   3   
  3 Faryn Chaney              09 Westlake                 14.1h   1   2   
  4 Michaela Anderson         JR McDonough                14.5h   2   1   
  5 Nakoyia Price             FR McDonough                14.6h   1
  6 Deandra Lee               JR McDonough                14.9h   2
  7 Datrice Hill              JR McDonough                15.1h   2
  8 Marissa Antillon-Loya     JR McDonough                15.2h   3
  9 Jadya Blount              FR McDonough                15.3h   1
  9 Jazmin Aldridge           09 Westlake                 15.3h   2
 11 Rachelle Booker           12 Westlake                 15.4h   3
 12 Brooke Plater             FR Huntingtown              15.5h   1
 13 Jenae Jones               SO Huntingtown              15.8h   2
 14 Ji-Mi Wakaria             FR McDonough                15.9h   3
 15 Diane Francisco           10 Westlake                 16.0h   2
 15 Ryan Levi                 09 Westlake                 16.0h   3
 17 Andriana Baird            FR McDonough                16.2h   3
 18 Denecia Sanders              Westlake                 16.4h   3
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Julian Blair              12 Westlake                 11.2h   1   5   
  2 Andre Carter              SR Huntingtown              11.3h   1   3   
  3 Corey Beatty              JR McDonough                11.4h   2   2   
  4 Stuart Rose               11 Westlake                 11.4h   2   1   
  5 Courtney Jarvis           12 Westlake                 11.5h   1
  6 Lonnell Wilson            SR McDonough                11.6h   1
  7 Carlos Martin             SO McDonough                11.8h   3
  8 Justin Ryans              SR McDonough                11.8h   2
  9 Todd Gleaton              11 Westlake                 11.8h   3
 10 Aaron Kirk-Nichols        12 Westlake                 11.9h   3
 11 Derrick Joseph            SR McDonough                12.0h   1
 12 Maurice Harris            SO Huntingtown              12.1h   2
 12 Kris Dean                 SR Huntingtown              12.1h   1
 14 Devonte Weems             SR Huntingtown              12.1h   2
 15 Antwione Reese            12 Westlake                 12.1h   2
 16 Leon Etherly              11 Westlake                 12.1h   4
 16 Bruce Coward              12 Westlake                 12.1h   6
 18 Justin Townsend           12 Westlake                 12.3h   4
 19 Deronte Baldwin           JR Huntingtown              12.3h   3
 20 James Linton              11 Westlake                 12.5h   6
 21 Terrell Jones             10 Westlake                 12.6h   6
 22 Damian Hicks              SR McDonough                12.6h   3
 23 Bruce Tyler               09 Westlake                 12.7h   5
 24 Juwan Campbell            FR McDonough                13.2h   5
 25 Nate Davis                SO McDonough                13.2h   5
 26 Djay Johnson              SO Huntingtown              13.3h   4
 27 Ayo Ogunniyi              10 Westlake                 13.4h   5
 28 Mack Braswell             10 Westlake                 13.6h   6
 29 Nijay Battle              SO Huntingtown              13.6h   4
 30 Michael Brooks            09 Westlake                 13.6h   5
 31 John Prince               FR Huntingtown              13.8h   3
 32 Jaydeep Dhanak            10 Westlake                 13.8h   6
 33 Adrian Gomes              JR McDonough                13.9h   6
 34 Malik Harris              FR McDonough                14.1h   4
 35 Tygon Hanshaw             SR McDonough                14.2h   4
 36 Malik Affortu             11 Westlake                 14.6h   5
 
Event 17  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elaina Malone             SR Huntingtown            6:06.1h    5   
  2 Vicky Jacobsen            SR Huntingtown            6:23.6h    3   
  3 Annalise Kenney           JR Huntingtown            6:40.2h    2   
  4 Bridgette Wisniewski      FR Huntingtown            6:40.5h    1   
  5 Rachel Blankenship        SO Huntingtown            6:44.9h  
  6 Kimberly Burgess          FR McDonough              6:57.4h  
  7 Kayla Ball                FR Huntingtown            6:59.6h  
  8 Alison Haley              FR McDonough              7:04.0h  
  9 Destiny DiGiovanni        SO Huntingtown            7:06.8h  
 10 Sam Crocker               SO Huntingtown            7:27.6h  
 11 Aris Harding              FR Huntingtown            8:13.8h  
 
Event 18  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 William Allen             SR Huntingtown            4:39.9h    5   
  2 Kyle Dilling              JR McDonough              4:40.2h    3   
  3 Nate Dawes                SR Huntingtown            4:57.6h    2   
  4 Joseph Chandlee           SO Huntingtown            4:58.0h    1   
  5 Adam Chandlee             SO Huntingtown            4:58.9h  
  6 David Novy                SR Huntingtown            4:59.1h  
  7 Logan Race                SR Huntingtown            5:01.6h  
  8 Jamal Brooks              11 Westlake               5:04.9h  
  9 Zach Jiroun               SO Huntingtown            5:08.8h  
 10 Alex Jacobsen             SO Huntingtown            5:15.9h  
 11 David Burns               SO Huntingtown            5:24.3h  
 12 Steven Brunner            JR Huntingtown            5:40.9h  
 13 Taylor Wagner             SR Huntingtown            5:54.2h  
 14 Nick Davis                JR Huntingtown            5:55.1h  
 15 Kyle Augustine            SO Huntingtown            6:03.9h  
 16 David Sugg                FR Huntingtown            6:06.6h  
 17 Trevor Flynn              JR Huntingtown            6:08.8h  
 18 Jimmy Carroll             FR Huntingtown            6:13.7h  
 19 Daniel Dague              JR Huntingtown            6:18.7h  
 20 Kameron Smith             SO Huntingtown            6:19.5h  
 21 Dallin Hilton             JR Huntingtown            6:40.2h  
 22 Andrew Antonio            SO Huntingtown            6:44.1h  
 23 Jose Munoz                   McDonough              6:46.7h  
 24 Leo Watson                SO Huntingtown            7:20.5h  
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
 -- Huntingtown  'A'                                         DQ  
 -- McDonough  'A'                                           DQ  
 
Event 20  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Huntingtown  'A'                                    1:31.1h    5   
  2 Westlake  'A'                                      J1:31.1h    3   
  3 Westlake  'B'                                      x1:37.3h  
 -- McDonough  'A'                                           DQ  
 
Event 21  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chanel Allen              JR McDonough              1:03.9h   1   5   
  2 Raykia Chalmers           SO Huntingtown            1:04.2h   1   2.50
  2 Tiffany Bell              12 Westlake               1:04.2h   2   2.50
  4 Vania Stottlemyer         JR Huntingtown            1:08.0h   1   1   
  5 Jaleesa Greenley          12 Westlake               1:11.5h   2
  6 Ginger Williams           SR Huntingtown            1:11.9h   2
  7 Gabriela Meneses          JR McDonough              1:12.6h   1
  8 Shayla Anderson           SO McDonough              1:14.4h   2
  9 Chakayla Middleton        FR McDonough              1:15.0h   1
 10 Sedinam Konu              FR McDonough              1:22.6h   2
 
Event 22  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Aaron Kirk-Nichols        12 Westlake                 52.7h   1   5   
  2 Derrick Joseph            SR McDonough                53.4h   1   3   
  3 Brian Bishop              SR McDonough                54.8h   1   2   
  4 John Clingan              JR McDonough                55.3h   2   1   
  5 Carlos Martin             SO McDonough                55.6h   2
  6 Tevin Dean                JR Huntingtown              55.8h   1
  7 Roy Holloway              SO Huntingtown              56.9h   2
  8 Bryant O'Brien            JR Huntingtown              57.9h   1
  9 Stephen Anderson          SR Huntingtown              58.0h   3
  9 Ben Arocho                SR Huntingtown              58.0h   3
  9 Desmond Betts             12 Westlake                 58.0h   1
 12 Deronte Baldwin           JR Huntingtown              59.5h   2
 13 John Prince               FR Huntingtown            1:04.8h   2
 14 Jordan Barton             SO Huntingtown            1:05.5h   3
 
Event 23  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hannah Weis               JR Huntingtown           13:01.0h    5   
  2 Vicky Jacobsen            SR Huntingtown           14:01.7h    3   
  3 Annalise Kenney           JR Huntingtown           14:56.2h    2   
  4 Bridgette Wisniewski      FR Huntingtown           15:27.2h    1   
  5 Rachel Blankenship        SO Huntingtown           15:43.4h  
  6 Destiny DiGiovanni        SO Huntingtown           16:04.3h  
  7 Kimberly Burgess          FR McDonough             17:14.0h  
 
Event 24  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 William Allen             SR Huntingtown           10:32.4h    5   
  2 Logan Race                SR Huntingtown           11:18.2h    3   
  3 Adam Chandlee             SO Huntingtown           11:20.0h    2   
  4 Alex Jacobsen             SO Huntingtown           11:20.4h    1   
  5 Zach Jiroun               SO Huntingtown           11:38.5h  
  6 David Burns               SO Huntingtown           11:50.3h  
  7 Steven Brunner            JR Huntingtown           12:11.4h  
  8 Kyle Dilling              JR McDonough             12:51.9h  
  9 David Sugg                FR Huntingtown           13:20.2h  
 10 Taylor Wagner             SR Huntingtown           13:32.8h  
 11 Nick Davis                JR Huntingtown           13:45.4h  
 12 Kyle Augustine            SO Huntingtown           13:45.6h  
 13 Andrew Antonio            SO Huntingtown           15:24.2h  
 14 Dallin Hilton             JR Huntingtown           16:04.0h  
 
Event 25  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sierra Rogers             SR McDonough                49.7h   1   5   
  2 Ji Yung Wakaria           JR McDonough                51.5h   1   3   
  3 Roxana Rodriguez Donato   SR Huntingtown              51.7h   1   2   
  4 Nia-Taylor Woodard-Clark  10 Westlake                 51.9h   1   1   
  5 Taylor Fallin             SO Huntingtown              54.9h   2
  6 Coertney Scoggin          SO Huntingtown              55.0h   1
  7 Ellie Frazier             JR Huntingtown              56.1h   2
  8 Tatiyana Brightwell       11 Westlake               1:03.2h   2
  9 Emily Wilson              FR Huntingtown            1:05.1h   2
 10 Tani Lloyd                FR Huntingtown            1:14.0h   2
 -- Porche Barr               11 Westlake                    NT   1
 
Event 26  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Aaron Jenkins             SR Huntingtown              42.5h   1   5   
  2 Justin Ryans              SR McDonough                44.3h   1   3   
  3 Emmanuel Brightwell       10 Westlake                 45.8h   1   2   
  4 Hassaun Brightwell        12 Westlake                 46.4h   1   1   
  5 Quajae Jones              FR Huntingtown              47.4h   1
  6 Boris Diago               JR McDonough                49.2h   1
  7 Cameron Wilson            SO Huntingtown              51.2h   2
  8 Chauncey Beatty           FR McDonough                51.3h   2
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 DaQuanya Byrd-West        11 Westlake                 25.7h   1   5   
  2 Mercedes Jackson          JR Huntingtown              25.9h   1   3   
  3 Diarra Butler             SO Huntingtown              28.9h   1   2   
  4 Faryn Chaney              09 Westlake                 29.1h   1   1   
  5 Deandra Lee               JR McDonough                30.1h   2
  6 Michaela Anderson         JR McDonough                30.6h   1
  7 Ebony Holloway            SR Huntingtown              31.2h   2
  8 Jadya Blount              FR McDonough                31.5h   2
  9 Jazmin Aldridge           09 Westlake                 31.8h   2
  9 Marissa Antillon-Loya     JR McDonough                31.8h   3
 11 Chakayla Middleton        FR McDonough                32.0h   4
 12 Nakoyia Price             FR McDonough                32.2h   1
 13 Brooke Plater             FR Huntingtown              32.3h   2
 14 Jhanell Hutchinson        FR McDonough                32.5h   3
 15 Kaneisha Brightwell       09 Westlake                 32.6h   2
 16 Jenae Jones               SO Huntingtown              33.4h   4
 17 Ryan Levi                 09 Westlake                 33.8h   4
 18 Tyler Smith               SO McDonough                33.9h   4
 19 Denecia Sanders              Westlake                 34.5h   4
 20 Ji-Mi Wakaria             FR McDonough                34.8h   3
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Andre Carter              SR Huntingtown              22.5h   1   5   
  2 Lonnell Wilson            SR McDonough               J22.5h   1   3   
  3 Courtney Jarvis           12 Westlake                 22.9h   1   2   
  4 Stuart Rose               11 Westlake                 23.4h   1   1   
  5 Corey Beatty              JR McDonough                24.3h   1
  6 Todd Gleaton              11 Westlake                 24.6h   2
  7 Justin Townsend           12 Westlake                 25.1h   2
  8 Arlton Crawford           FR McDonough                25.4h   2
  9 Terrell Jones             10 Westlake                 25.6h   3
 10 Bruce Tyler               09 Westlake                 25.7h   3
 11 Deronte Baldwin           JR Huntingtown              26.3h   1
 12 Juwan Campbell            FR McDonough                26.9h   3
 13 Nate Davis                SO McDonough                27.4h   3
 14 Angless Tyree             10 Westlake                 27.7h   4
 15 John Prince               FR Huntingtown              28.2h   2
 16 Jaydeep Dhanak            10 Westlake                 28.3h   4
 17 Tygon Hanshaw             SR McDonough                28.9h   2
 18 Malik Harris              FR McDonough                29.0h   4
 19 Michael Brooks            09 Westlake                 29.1h   3
 19 Nijay Battle              SO Huntingtown              29.1h   2
 21 Djay Johnson              SO Huntingtown              29.8h   3
 22 Adrian Gomes              JR McDonough                30.2h   4
 
Event 29  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elaina Malone             SR Huntingtown            2:35.7h    5   
  2 Vania Stottlemyer         JR Huntingtown            2:49.4h    3   
  3 Gabriela Meneses          JR McDonough              2:49.9h    2   
  4 Kayla Ball                FR Huntingtown            2:57.4h    1   
  5 Jaleesa Greenley          12 Westlake               2:58.0h  
  6 Vicky Jacobsen            SR Huntingtown            3:03.7h  
  7 Annalise Kenney           JR Huntingtown            3:13.8h  
  8 Bridgette Wisniewski      FR Huntingtown            3:16.8h  
  9 Raykia Chalmers           SO Huntingtown            3:21.8h  
 10 Destiny DiGiovanni        SO Huntingtown            3:22.4h  
 11 Sam Crocker               SO Huntingtown            3:25.3h  
 12 Rachel Blankenship        SO Huntingtown            3:41.0h  
 
Event 30  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nate Dawes                SR Huntingtown            2:11.7h    5   
  2 Roy Holloway              SO Huntingtown            2:14.1h    3   
  3 Joseph Chandlee           SO Huntingtown            2:15.0h    2   
  4 Jamal Brooks              11 Westlake               2:17.0h    1   
  5 William Allen             SR Huntingtown            2:17.6h  
  6 Bryant O'Brien            JR Huntingtown            2:22.5h  
  7 David Burns               SO Huntingtown            2:23.1h  
  8 Ben Arocho                SR Huntingtown            2:24.3h  
  9 Alex Jacobsen             SO Huntingtown            2:24.7h  
 10 Adam Chandlee             SO Huntingtown            2:25.0h  
 11 David Novy                SR Huntingtown            2:26.4h  
 12 Anthony Holton            10 Westlake               2:27.9h  
 13 Zach Jiroun               SO Huntingtown            2:29.0h  
 14 Jaydeep Dhanak            10 Westlake               2:38.6h  
 15 Stephen Anderson          SR Huntingtown            2:39.3h  
 16 Steven Brunner            JR Huntingtown            2:40.6h  
 17 Trevor Flynn              JR Huntingtown            2:43.7h  
 18 Taylor Wagner             SR Huntingtown            2:44.0h  
 19 David Sugg                FR Huntingtown            2:49.0h  
 20 Nick Davis                JR Huntingtown            2:49.2h  
 21 Kyle Augustine            SO Huntingtown            2:52.4h  
 22 Dallin Hilton             JR Huntingtown            2:56.9h  
 23 Jimmy Carroll             FR Huntingtown            2:59.8h  
 24 Daniel Dague              JR Huntingtown            3:03.0h  
 25 Malik Affortu             11 Westlake               3:49.4h  
 -- Andrew Antonio            SO Huntingtown                 NT  
 
Event 31  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Westlake  'A'                                         51.6h    5   
  2 Huntingtown  'A'                                      54.8h    3   
  3 McDonough  'A'                                        57.9h  
 
Event 32  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Westlake  'A'                                         43.5h    5   
  2 McDonough  'A'                                        44.3h    3   
  3 Westlake  'B'                                        x57.8h  
 -- Huntingtown  'A'                                         DQ  
 
Event 33  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Huntingtown  'A'                                    4:23.7h    5   
  2 McDonough  'A'                                      4:44.6h    3   
 
Event 34  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 McDonough  'A'                                      3:44.1h    5   
  2 Huntingtown  'A'                                    3:50.3h    3   
 
                    Girls - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Huntingtown                100.50     2) McDonough                  41   
    3) Westlake                    24.50                                        
 
                    Boys - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Huntingtown                104        2) McDonough                  38   
    3) Westlake                    33                                           




Last Updated ( Sunday, 06 March 2011 18:38 )