Stay Connected

10/30/08 4A East Regionals
Wednesday, 29 October 2008 19:00    PDF Print E-mail

Baybrook Park, Baltimore, MD                                                  
 
Event 1  Boys 3 Mile Run CC
=======================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  Points         
=======================================================================         
  1 Finlayson, Andrew         12 Severna Park          15:42.70    1            
  2 Neal, Will                11 Chesapeake - AA       15:47.60    2            
  3 Hagamen, Michael          12 Leonardtown           15:57.90    3            
  4 Vernon, Cody              10 Old Mill              15:58.40    4            
  5 Walsh, Nic                11 South River           15:59.40    5            
  6 Wright, Logan             12 Leonardtown           16:02.20    6            
  7 Cowing, TJ                12 Severna Park          16:03.50    7            
  8 Gilman, Luke               9 Broadneck             16:12.20    8            
  9 Cooley, Brendan           11 Severna Park          16:14.70    9            
 10 Fairchild, Kyle           12 Chesapeake - AA       16:22.40   10            
 11 Pershall, Ben             10 Severna Park          16:25.70   11            
 12 Lamarsh, Ripkin           10 Chesapeake - AA       16:27.00   12            
 13 Brus, Tom                 12 Severna Park          16:27.50   13            
 14 Miluski, Tyler            12 Leonardtown           16:29.20   14            
 15 Glynn, Ryan               12 South River           16:32.20   15            
 16 Greenspan, Shawn          11 Severna Park          16:33.40   16            
 17 Myers, TJ                 12 Chesapeake - AA       16:33.90   17            
 18 Hageman, Sean             11 Leonardtown           16:49.80   18            
 19 Oechsel, Brian            10 Leonardtown           16:52.90   19            
 20 Link, Eric                12 Broadneck             16:55.40   20            
 21 Oechsel, Matt             12 Leonardtown           16:56.60   21            
 22 Randall, Stephan          11 Arundel               16:57.50   22            
 23 Wentworth, Avery          10 Broadneck             16:58.30   23            
 24 Cleaver, Ryan             11 Broadneck             17:02.30   24            
 25 Wickless, Tim             12 Chesapeake - AA       17:03.80   25            
 26 Hayden, Alex              12 Severna Park          17:12.00   26            
 27 Gilbert, Connor           11 Broadneck             17:21.00   27            
 28 Seto, Chris               12 Chesapeake - AA       17:22.10   28            
 29 MacFarland, Neil          10 Broadneck             17:29.50   29            
 30 Olslund, Kyle             11 Old Mill              17:37.50   30            
 31 Trainor, Phil             11 Chesapeake - AA       17:41.80   31            
 32 Ponse, Ryan               10 Leonardtown           17:42.80   32            
 33 Anna, Teddy               10 Broadneck             17:45.10   33            
 34 Heys, Andrew              12 Arundel               17:45.70   34            
 35 Kersey, David             10 South River           17:55.30   35            
 36 Ferris, Danny             10 Glen Burnie           18:01.60                 
 37 Hay, James                 9 South River           18:07.70   36            
 38 Jones, Zach               10 Arundel               18:09.70   37            
 39 Elliot, Scott             10 Arundel               18:13.80   38            
 40 Jerome, Simon             12 Thomas Stone          18:17.10   39            
 41 McMullen, Tyler           11 South River           18:21.60   40            
 42 Kingray, Ryan             11 Arundel               18:21.90   41            
 43 Deminne, Kevin            12 Thomas Stone          18:23.50   42            
 44 Addsion, Josh             10 Arundel               18:24.70   43            
 45 Henderson, Richie         11 Glen Burnie           18:36.60                 
 46 Henderson, Emilio         11 Glen Burnie           18:40.30                 
 47 McIntyre, Shane            9 Old Mill              18:45.40   44            
 48 Adams, Tom                 9 North County          18:49.10   45            
 49 Whitaker, Colin           12 Old Mill              18:49.60   46            
 50 Stringfield, Ian          10 Old Mill              18:57.30   47            
 51 Frye, Chris                9 North County          19:17.70   48            
 52 Darch, Nathan             12 Old Mill              19:22.30   49            
 53 Layton, Chris              9 North County          19:24.10   50            
 54 Green, Ken                10 South River           19:30.10   51            
 55 Siebenhaar, Dylan          9 North County          19:38.80   52            
 56 Kellough, Ryan            11 Thomas Stone          19:54.60   53            
 57 Stower, Brandon           12 Old Mill              20:02.10   54            
 58 Vitanovec, Ian            10 Thomas Stone          20:06.70   55            
 59 Dyjack, Matt              11 Arundel               20:07.40   56            
 60 Kellner, Chris             9 North County          20:34.20   57            
 61 Moss, David               11 Thomas Stone          21:04.30   58            
 62 Dillard, Colton            9 Thomas Stone          21:21.80   59            
 63 McClendon, Adam           12 Thomas Stone          22:29.20   60            
 64 Slay-Vincent, Dakota      10 Glen Burnie           23:51.40                 
                                                                                
                                   Team Scores                                  
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Severna Park                 41    1    7    9   11   13   16   26         
      Total Time:  1:20:54.10                                                   
         Average:    16:10.82                                                   
   2 Leonardtown                  60    3    6   14   18   19   21   32         
      Total Time:  1:22:12.00                                                   
         Average:    16:26.40                                                   
   3 Chesapeake - AA              66    2   10   12   17   25   28   31         
      Total Time:  1:22:14.70                                                   
         Average:    16:26.94                                                   
   4 Broadneck                   102    8   20   23   24   27   29   33         
      Total Time:  1:24:29.20                                                   
         Average:    16:53.84                                                   
   5 South River                 131    5   15   35   36   40   51              
      Total Time:  1:26:56.20                                                   
         Average:    17:23.24                                                   
   6 Old Mill                    171    4   30   44   46   47   49   54         
      Total Time:  1:30:08.20                                                   
         Average:    18:01.64                                                   
   7 Arundel                     172   22   34   37   38   41   43   56         
      Total Time:  1:29:28.60                                                   
         Average:    17:53.72                                                   
   8 Thomas Stone                247   39   42   53   55   58   59   60         
      Total Time:  1:37:46.20                                                   
         Average:    19:33.24                                                   
   9 North County                252   45   48   50   52   57                   
      Total Time:  1:37:43.90                                                   
         Average:    19:32.78                                                   

Event 2  Girls 3 Mile Run CC
=======================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  Points         
=======================================================================         
  1 Lee, Hillary              11 South River           18:42.10    1            
  2 Gass, Jessica             11 Leonardtown           19:01.20    2            
  3 Holland, Lindsay          10 North County          19:16.30                 
  4 Heater, Miranda           12 South River           19:21.40    3            
  5 Crane, Stephanie          10 Broadneck             19:24.40    4            
  6 Blevins, Laura            12 Chesapeake - AA       19:24.90    5            
  7 Frowein, Anna             10 Leonardtown           19:27.20    6            
  8 Partick, Chris            10 Severna Park          19:32.40    7            
  9 Fromme, Mary              12 South River           19:33.30    8            
 10 Centrowitz, Marissa       10 Broadneck             19:34.20    9            
 11 Clouser, Jodie             9 Severna Park          19:40.50   10            
 12 Trevino, Carriw           12 Old Mill              19:41.20   11            
 13 Hayes, Ashley              9 Severna Park          19:44.50   12            
 14 Sprout, Anna              12 Leonardtown           19:45.30   13            
 15 Rilee, Katelyn             9 Chesapeake - AA       19:51.10   14            
 16 Irminger, Megan           11 Severna Park          19:53.10   15            
 17 Kenealy, Kelsie           12 Severna Park          19:55.00   16            
 18 Simmons, Liz              10 South River           19:56.00   17            
 19 Finkelstein, Kate          9 Leonardtown           19:56.50   18            
 20 Phipps, Katie             12 Chesapeake - AA       20:00.00   19            
 21 Nelson, Michelle           9 Severna Park          20:02.30   20            
 22 Fillat, Josie             11 Chesapeake - AA       20:03.80   21            
 23 Duvall, Ashley            10 Leonardtown           20:08.30   22            
 24 McDonough, Katelyn        11 South River           20:09.90   23            
 25 Walker, Korrine           11 Chesapeake - AA       20:11.90   24            
 26 Branaman, Jaime            9 Leonardtown           20:18.50   25            
 27 Heatley, Chelsea          12 Arundel               20:20.90   26            
 28 Whiteman, Carolyn         12 Leonardtown           21:01.20   27            
 29 Kozek, Haley              11 South River           21:04.70   28            
 30 Phillips, Caitlin         12 South River           21:08.70   29            
 31 Stricker, Ashley          11 Arundel               21:10.70   30            
 32 Steinweg, Jennifer        12 Broadneck             21:25.60   31            
 33 Vest, Leah                11 Arundel               21:26.20   32            
 34 Panex, Jennifer           10 Arundel               21:28.30   33            
 35 Reynolds, Nela            10 Arundel               21:31.60   34            
 36 Hill, Kelsey              12 Severna Park          21:46.30   35            
 37 Tringali, Ciara           11 Glen Burnie           21:47.80                 
 38 Gelety, Liz               11 Chesapeake - AA       21:52.30   36            
 39 Sprecher, Angie           10 Old Mill              21:54.40   37            
 40 Davidson, Samantha        10 Broadneck             22:00.10   38            
 41 Pownall, Kristin          11 Old Mill              22:12.40   39            
 42 Schenker, Tori            12 Chesapeake - AA       22:22.50   40            
 43 Bond, Jessi               11 Old Mill              22:36.50   41            
 44 Moos, Cari                 9 Glen Burnie           22:36.90                 
 45 Smith, Mariah             11 Broadneck             22:41.40   42            
 46 Kenner, Julie             12 Broadneck             22:45.60   43            
 47 Platt, Sarah              10 Arundel               23:05.00   44            
 48 Gilman, Jenna             10 Broadneck             23:25.50   45            
 49 Owens, Kaili              10 Old Mill              23:43.20   46            
 50 Tucker, Shealyn            9 Thomas Stone          23:45.20   47            
 51 Bouchard, June            12 Old Mill              23:53.70   48            
 52 Short, Maddy              10 North County          24:07.60                 
 53 Ringer, Sarah             10 North County          24:07.90                 
 54 Wright, Samantha          10 Thomas Stone          24:39.40   49            
 55 Holland, Jazmine          11 Old Mill              24:55.90   50            
 56 Fonville, Ena             10 Thomas Stone          27:13.50   51            
 57 Megahed, Maisa            12 Arundel               27:57.40   52            
 58 Grim, Nicole              12 Thomas Stone          28:11.70   53            
 59 Tasker, Keyosha           10 Glen Burnie           31:05.90                 
 60 Carty, Kyra               12 Thomas Stone          31:06.80   54            
                                                                                
                                   Team Scores                                  
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 South River                  52    1    3    8   17   23   28   29         
      Total Time:  1:37:42.70                                                   
         Average:    19:32.54                                                   
   2 Severna Park                 60    7   10   12   15   16   20   35         
      Total Time:  1:38:45.50                                                   
         Average:    19:45.10                                                   
   3 Leonardtown                  61    2    6   13   18   22   25   27         
      Total Time:  1:38:18.50                                                   
         Average:    19:39.70                                                   
   4 Chesapeake - AA              83    5   14   19   21   24   36   40         
      Total Time:  1:39:31.70                                                   
         Average:    19:54.34                                                   
   5 Broadneck                   124    4    9   31   38   42   43   45         
      Total Time:  1:45:05.70                                                   
         Average:    21:01.14                                                   
   6 Arundel                     155   26   30   32   33   34   44   52         
      Total Time:  1:45:57.70                                                   
         Average:    21:11.54                                                   
   7 Old Mill                    174   11   37   39   41   46   48   50         
      Total Time:  1:50:07.70                                                   
         Average:    22:01.54                                                   
   8 Thomas Stone                254   47   49   51   53   54                   
      Total Time:  2:14:56.60                                                   
         Average:    26:59.32                                                   

Last Updated ( Sunday, 06 March 2011 19:33 )